Ważne tematy

Co jest największym kosztem inwestycji w przydomowe

oczyszczalnie ? – czyli na czym możemy zaoszczędzić

 

 

Zadając to pytanie, każdy klient niemal bez wahania wskazuje zbiornik jako ten z elementów najbardziej finanso-chłonnych. Po części ma rację, lecz w wielu przypadkach zbiornik to jedynie niecałe 50% całej inwestycji.

 

Jak więc kształtują się koszty budowy przydomowej oczyszczalni biologicznej przy Państwa domu ?

 

Najważniejszym warunkiem całej inwestycji jest fakt, iż to musi działać w pełni poprawnie (bezzapachowo, bezproblemowo). Do tego konieczne jest dobranie odpowiedniego rozwiązania odprowadzenia oczyszczonego ścieku. Odpowiednie odprowadzenie ścieków takie jak drenaż, poletko, studnia chłonna czy tunel to dodatkowe koszty inwestycji. Dla zobrazowania problemu przedstawimy najpopularniejsze rozwiązanie dla 4 osobowej rodziny:

  • Oczyszczalnia EKO-BIO 2500 – 6400zł netto                                 
  • Drenaż (rury, geowłóknina, studzienka rozdzielcza) – 700zł netto
  • 10-15ton żwiru płukanego – 1500zł netto
  • Montaż 2250zł netto

 

Na czym można oszczędzić, a na czym się nie powinno ?

 

Na czym oszczędzić można ?

  • Żwir lecz nie ilość tylko cena – warto w tym miejscu negocjować cenę, bądź przy zamówieniu 10t przynajmniej darmowy koszt transportu
  • Na wizji lokalnej – w naszym przypadku jest ona darmowa i nie podnosi kosztów inwestycji
  • Na montażu – montaż przydomowej oczyszczalni ścieków to 21% kosztu. Przy zbiornikach naszej firmy, montaż samodzielny nie jest powodem utraty gwarancji. W naszej ofercie jest również wsparcie montażu, które jest znacznie niższym kosztem.

 

Na czym nie można oszczędzać ?

  • Na jakości przydomowej oczyszczalni ścieków – jak pokazaliśmy na diagramie te 59% kosztów są bardzo ważne. Zbiornik musi być wyposażony w dobre natlenianie i wykonany z trwałego materiału.
  • Na jakości odprowadzenia ścieków – zarówno drenaż jak i poletko musi być w chłonnym gruncie o odpowiedniej powierzchni chłonięcia. Tunel i studnia chłonna też musza być zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną w warunkach do tego odpowiednich.
  • Na ilości żwiru – wiąże się to z wcześniejszym punktem. Odprowadzenie oczyszczonego ścieku musi być poprawnie zrobione.

 

Kiedy możemy myśleć o oszczędzaniu, a kiedy mamy związane ręce ? – przydomowe oczyszczalnie z montażem

 

Dużo wiązać będzie się tutaj ze zdolnościami manualnymi inwestora. W przypadku kiedy sami wykonujemy prace nad domem, wykończenia, wtedy taka oczyszczalnia nie będzie stanowić dużego wyzwania do samodzielnego montażu. Przy zachowaniu odpowiednich wytycznych, tak jak to wcześniej było już pisane, nie stracą państwo gwarancji. Możemy także wyświadczyć usługę dozoru inwestycji. Przyjeżdżamy w wyznaczonym przez państwa terminie i naprowadzamy inwestora na prawidłowy szlak montażu przydomowej oczyszczalni. Po skończeniu inwestycji odbieramy ją pod kontem prawidłowego działania. Nadmienić jednak jeszcze trzeba, iż taki montaż można samodzielnie wykonać w przypadku dobrego gruntu na którym jest inwestycja. Kiedy posiadamy glinę, wody gruntowe są dość wysoko, wtedy samodzielny montaż jest mocno kłopotliwy. Sam system rozprowadzenia cieku oczyszczonego wymaga użycia przepompowni do prawidłowego działania systemy drenażowego.

 

W przypadku kiedy inwestor nie czuje się na siłach w wykonaniu takiego montażu i chce zlecić jego wykonanie, wtedy wychodzimy naprzeciw sprostaniu wymaganiom inwestora i wykonujemy taką usługę. Podczas kompleksowej obsługi możecie Państwo liczyć na rabatu co także pozwoli na pewne oszczędności.

 

Z nami tak naprawdę, nigdy nie macie Państwo związanych rąk co do oszczędzania. Dobierzemy ofertę dogodną dla każdego.