Doradztwo techniczne

Doradztwo techniczne wt. Przydomowych oczyszczalni ścieków      

   

PK Monter zajmuje się nie tylko montażami, ale również bardzo szeroko pojętym doradztwem technicznym w temacie gospodarki wodno ściekowymi. Ten temat został stworzy w celu zapewnienia klientowi odpowiedniego poziomu obsługi i zagwarantowaniu poprawnie działającego produktu.

 

Co wpływa na jakość doradztwa technicznego ? Czyli przydomowe oczyszczalnie ścieków z montażem według. PK Monter

 

Nasz wyskoki poziom w doradztwie technicznym to wypadkowa kilku elementów. Głównym elementem jest ścisła współpraca z takimi instytucjami jak:

 • Producent przydomowych oczyszczalni biologicznych – producent, który w czasie rzeczywistym jest nam wstanie udzielić odpowiedzi na niemal każde pytanie dotyczące produktu jakim jest przydomowa oczyszczalnia biologiczna, oraz przewag wykorzystanego materiału (żywic poliestrowych wzmacnianych włóknem szklanym)
 • Politechnika łódzka – czyli instytucji badawczy przygotowany w postaci potężnej wiedzy merytorycznej oraz praktycznej
 • Laboratoria notyfikowane – pozwalające nam na łatwą i szybko komunikację przy ewentualnych badaniach ścieków. Wg. Rozporządzenia ministra środowiska przy oczyszczalniach przydomowych takie badania są konieczne, gdy oczyszczalnia montowana jest na podstawie operatu wodno prawnego (głównie przy odprowadzeniach do cieku wodnego)
 • Projektantanci– przy dużych oczyszczalniach przemysłowych, gdzie konieczne jest tworzenie oczyszczalni na projekt jesteśmy wzbogacani wiedzą projektantów specjalizujących się w gospodarce wodno-ściekowej.
 • Geolodzy – których wiedza i praca głównie przy oczyszczalniach przemysłowych jest niemal niezbędna. Każda tego typu inwestycja musi być poprzedzona badaniami geologicznymi i przy wspólnej konsultacji z działem wykonawczym dobierane jest optymalne rozwiązanie montażowo produkcyjne.
 • Prawnicy – przy szybko zmieniających się przepisach wt. Gospodarki wodno-ściekowej, wsparcie działu prawnego zapewnia bezpieczeństwo dla wszystkich naszych klientów. Dzięki nim mamy gwarancję iż deklaracja właściwości użytkowych została wystawiona na podstawie prawdziwego protokołu z badań. W tym momencie my jako firma PK Monter możemy dać gwarancję, iż żadna instytucja nie przymusi Państwa do wykopania na własny koszt Państwa inwestycji. W przypadku nielegalnych działań konkurencji takie sytuacje mogły by mieć miejsce. Z tego też powodu, PK Monter inwestuje w bezpieczeństwo i spokój klienta

Dzięki tak rozległej sieci współpracy my jako PK Monter, możemy Państwa wesprzeć na każdym etapie inwestycji w przydomową oczyszczalnię ścieków. Nie boimy się wyzwań i niestandardowych projektów. Obsługujemy zarówno oczyszczalnie przydomowe jak i oczyszczalnie przemysłowe.

 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków. Kiedy korzystać z doradztwa technicznego?

 

Doradztwo techniczne oferowane jest codziennie przez całą dobę. Warto z niego korzystać zwłaszcza w następujących momentach:

 • Dobór odpowiedniej oczyszczalni ścieków – i o ile sam dobór oczyszczalni jest bardzo intuicyjny poprzez analizę prawną, o tyle dobór odpowiedniego sposobu odprowadzenia oczyszczonego ścieku już tak instynktowny nie jest. Tutaj o wydajności inwestycji decyduje w dużej mierze fachowa wiedza i doświadczenie z tego typu prac montażowych. Można mieć najlepszą oczyszczalnie na rynku, lecz przy złym odprowadzeniu nie będzie ona kompletnie działać. Z tego też powodu zawsze namawiamy na bezpłatną wizję lokalną
 • Montaż na własną rękę – proponowane przez nas zbiorniki nie tracą gwarancji przy samodzielnym montażu. Dzieje się tak, gdyż producent zakłada, że w oczyszczalni biologicznej nie ma co popsuć . Po mimo tego dobrze przed montażem, oraz w jego trakcie się z nami skontaktować. Nic to nie kosztuje, a pozwala na zadbanie o istotne niuanse.
 • Pierwszy rok eksploatacji – w tym momencie następuje rozliczenie z poprawności użytkowania. Przydomowa oczyszczalnia ścieków nie jest w żaden sposób kłopotliwa, lecz należy pamiętać o trzech elementach. Dobrze po roku skonsultować się z nami byśmy wystawili darmową opinię w temacie funkcjonowania oczyszczalni. Oczywiście można również umówić się na płatny serwis. Przy kontakcie mailowo-telefonicznym na podstawie kilku Państwa odpowiedzi oraz zdjęcia z oczyszczalni biologicznej możemy określić prawidłowość jej funkcjonowania. Główną uwagę zwrócimy na:
  • Czy po 9 miesiącach została opróżniona pierwsza komora. Przy przydomowych oczyszczalniach biologicznych jest to cykliczny etap ?
  • Czy cyklicznie były wrzucane bakterie regulujące poprawne działanie oczyszczalni biologicznej ?
  • Czy oczyszczalnia działa bezgłośnie i bezzapachowo ? czy nie wystąpiło coś co mogło zaburzyć jej poprawne działanie ?