Darmową wizję lokalną

Darmową wizję lokalną – przydomowe oczyszczalnie ścieków

 

 

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków nie jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Należy jednak już na tym etapie zwrócić uwagę, na kilka szalenie istotnych elementów, które de facto w późniejszym rozrachunku w sposób znaczący wpływają na jakość działania całej inwestycji. Z tego też powodu, już w momencie pierwszych rozmów staramy się namówić klienta na wizję lokalną. Taka wizja lokalna jest darmowa i w pełni niezobowiązująca. Odbywa się ona naturalnie w miejscu inwestycji i zajmuje nie dłużej niż 30-45min.

 

Dlaczego wizja lokalna ?

 

 • Należy sprawdzić warunki wodno-gruntowe miejsca w którym znaleźć ma się przydomowa oczyszczalnia, oraz miejsca gdzie będziemy chcieli odprowadzić ścieki oczyszczone do gruntu. Zapewnienia na zasadzie „babcia mówiła że są piaski”, są w wielu przypadkach dużym przekłamaniem. PK Monter chce by cała inwestycja zamykała się zawsze w 1 dniu roboczym, z tego też powodu nie dopuszcza możliwości wystąpienia pomyłki. Pomyłka taka determinowała by do zmiany sposobu rozwiązania, kosztów inwestycji i w skrajnych przypadkach nawet rodzaju zbiornika do zamontowania (np. z oczyszczalni biologicznej na szambo szczelne). Do takiego badania gruntu używamy wiertnicy. Pozwala nam to określić dokładne parametry. Jedynym wyjątkiem w którym pomijamy ten krok jest posiadanie przez inwestora dokładnych badań gruntu. Wtedy krok z odwiertem jest zbędny.

 

 • Określenie przestrzeni na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków – Po kroku pierwszym jakim jest odwiert, przechodzimy do określenia przestrzeni. Przydomowa oczyszczalnia ścieków musi być zamontowana w sposób zgodny z przepisami. Podczas wizji lokalnej dbamy o utrzymanie podstawowych odległości jak:
  1. Montaż przydomowej oczyszczalni min. 15m od studni głębinowej
  2. Montaż odprowadzenia oczyszczonego ścieku min. 30m od studni głębinowej
  3. Montaż oczyszczalni z drenażem min. 2min od granicy działki
  4. Montaż odprowadzenia min. 1,5m nad poziomem wód gruntowych
  5. Montaż przydomowej oczyszczalni z drenażem min. 3m od drzew

   

 

oraz kilka innych istotnych parametrów. Do tego dochodzi jeszcze stan obecny, czyli umiejscowienie domu, wysokość wyjścia z budynku, wielkość działki, równość bądź i nierówność terenu, sprawdzenie kanalizacji wysokiej. Te wszystkie parametry wpływać będą zarówno na aspekt prawny zamontowania oczyszczalni, jak i również na późniejszą bezproblemowość w jej użytkowaniu.

 

 • Dobór najlepszego rozwiązania – mając już wszystkie potrzebne odpowiedzi możemy przystąpić do doboru najlepszego rozwiązania. Rozwiązania „szytego na miarę”. W przypadku zbiorników firmy EKO-BIO możemy same zbiorniki lekko modyfikować pod preferencje konsumenta. Najważniejszym wyborem jest jednak odprowadzenia oczyszczonego ścieku do gleby. Tutaj mamy kilka rozwiązań:
  1. Oczyszczalnia biologiczna z drenażem
  2. Oczyszczalnia biologiczna z poletkiem
  3. Oczyszczalnia biologiczna z odprowadzeniem do cieku wodnego
  4. Oczyszczalnia biologiczna ze studnią chłonną
  5. Oczyszczalnia biologiczna z tunelem rozsączającym

   

Osoba, które przeprowadzać będzie wizję lokalną dokładnie opisze zalety i wady każdego z tych rozwiązań. Zaproponuje również najlepsze rozwiązanie

 

 • Przedstawienie kosztorysu oraz szukanie oszczędności – jest to ostatni krok takiego spotkania. Monter dokładnie zlicza wszystkie dobrane elementy i przedstawia już wiążący cennik (wiążący przy pozytywnej decyzji klienta). Wspólnie jednak z inwestorem nasz monter szuka oszczędności (w kosztach montażu, informując o bieżących bądź nadchodzących promocjach, pokazując możliwe „triki” na których klient może zaoszczędzić). Dodatkowo, przy przygotowaniach do montażu, każdy z naszych monterów dokładnie eksploruje rynek w temacie kruszywa. Stara się, by koszty tego elementu zoptymalizować jak najbardziej jest to tylko możliwe.

 

Tak w czterech krokach wygląda taka bezpłatna i niezobowiązująca wizja lokalna. Wykonywana jest ona na terenie całej Polski. W przypadku zainteresowania tematem proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy. Niech wybór przydomowej oczyszczalni ścieków nie będzie dla Ciebie problemem, a jedynie przyjemnością 😉