Montaże

Przydomowe oczyszczalnie ścieków z montażem

 

Jesteśmy firmą, która powstała z pasji i zaangażowania. Nasz zespół specjalizuje się w pracach ziemnych na terenie całej Polski. W kooperacji z producentem zamontowaliśmy już ponad 200 tego typu rozwiązań. Montujemy jedynie sprawdzone rozwiązania w sprawdzony sposób.

 

Prace montażowe przydomowej oczyszczalni ścieków rozpoczynają się już na etapie pierwszej rozmowy telefonicznej z inwestorem. To podczas niej poznajemy potrzebę naszego klienta.

Następnym elementem jest obowiązkowa wizja lokalna na działce. Jest ona w pełni darmowa i jedynie poglądowa. Możemy dzięki niej dobrać najodpowiedniejsze rozwiązanie. W skrajnych przypadkach to my negocjujemy z producentem w celu modernizacji przydomowej oczyszczalni ścieków, tak by była ona jak najbardziej dopasowana do naszego klienta. Preferujemy jakość, dlatego montujemy jedynie oczyszczalnie biologiczne (dla aglomeracji <100.000RLM) oraz przydomowe oczyszczalnie biologiczno-chemiczne (dla dużych, miejskich aglomeracji).

Po doborze odpowiedniego rozwiązania i akceptacji spersonalizowanej oferty umawiamy się na termin montażu. Do montażu przygotowujemy się w spójny sposób: zamówienie koparki, zamówienie kruszywa, transport oczyszczalni oraz organizacja pracy. Zachęcamy inwestorów do współuczestniczenia w celach edukacyjno kontrolnych. Nie wymagamy jednak obecności, ani żadnego wysiłku od strony klienta. Każdy montaż kończymy w ciągu jednego dnia i zostawiamy teren w jak najbardziej zadbanej formie. Inwestor dostaje pełną dokumentację oraz szereg informacji jak prawidłowo użytkować przydomową oczyszczalnię.

Tydzień po wykonanej pracy kontaktujemy się z inwestorem. Staramy się odpowiedzieć na powstałe pytania oraz dopytujemy o satysfakcję z wykonanej przez nas pracy. Zależy nam by inwestor pozostał w stałym kontakcie z nami.

Dlaczego nie montujemy szamb i oczyszczalni drenażowych ?

 

Na wstępie dodam, iż zdarza nam się sporadyczny montaż zbiorników bezodpływowych, jakimi są szamba. Jest to poniżej 5% ilości wszystkich wykonanych prac. Nigdy nie rekomendujemy tego rozwiązania. Staramy się uświadomić klienta o bardzo wysokich kosztach użytkowania takiego szamba.

W przypadku oczyszczalni drenażowych powód jest całkowicie inny. Oczyszczanie tlenowe, które zachodzi w glebie jest znacznie mniej skuteczne od oczyszczania tlenowego poprzez system napowietrzania w zbiornikach biologicznych. Wpływa to na jakość wychodzącego ścieku i możliwość zakolmatowania gruntu. Jako firma montażowa bierzemy gwarancję za zadowolenie klienta i nie chcemy dopuszczać do takich sytuacji (wielokrotnie rezygnując w ten sposób z możliwości wykonania pracy).

 

Jaki jest najczęstszy wybór klienta w temacie przydomowych oczyszczalni ścieków ?

 

Ze względu na swoją wielkość i zastosowanie najczęstszym wyborem jest oczyszczalnia EKO-BIO 2500. Więcej o tej oczyszczalni możecie przeczytać w zakładce oczyszczalnia biologiczna. O ile co do tego wyboru determinuje nas zastosowanie i wielkość o tyle przy sposobie rozsączenia mamy już większą możliwość kreatywnych zastosowań. I tutaj tendencja jest to małych wielkościowo poletek rozsączających. Całość wygląda mniej więcej tak:   Zastosowana  została tutaj również przepompowania. Jest to kolejny zauważalny w naszej pracy trend. Przepompownie pozwalają na gromadzenie wody, którą inwestorzy wykorzystają później do podlewania swoich zielonych ogródków.    Uwaga !!! – woda ta może zostać wykorzystana jedynie przy roślinach z którymi nie mamy bezpośredniego kontaktu.