Ważne tematy

Sam jesteś wstanie wybrać odpowiednią dla Ciebie przydomową oczyszczalnię

 

 

W momencie kiedy stoimy przed wyborem sposobu odprowadzenia ścieków z własnego domu i zastawiamy się jaki zbiornik jest najlepszy dla nas, odpowiedzmy sobie na podstawowe pytania, wtedy wszystko stanie się jasne.

 

Pierwsze pytanie:

Czy w drodze do naszej działki znajduje się kanalizacja sanitarna?

 

Jeśli odpowiedz brzmi tak to w tym momencie najczęściej będzie konieczność podłączenia się do sieci. Natomiast kiedy takiej kanalizacji sanitarnej nie ma, możemy przejść do wyboru zbiornika odpowiadając na kolejne pytania

 

Drugie pytanie:

Czy warunki zabudowy lub plan zagospodarowania terenu zezwalają na zastosowanie przydomowej oczyszczalni ścieków na działce?

 

W momencie odpowiedzi przeczącej musimy zastosować jedynie bezodpływowe zbiorniki typu EKO.

Kiedy mamy odpowiedz twierdzącą możemy przejść do dalszego etapu wyboru.

 

Trzecie pytanie:

Czy jest to aglomeracja powyżej 100000 RLM?

 

Na tym etapie sytuacja już się nam powoli klaruje. W tym momencie mamy możliwość wyboru 2 typów oczyszczalni : Przydomowe oczyszczalnie ścieków EKO-BIO i Przydomowa oczyszczalnia ścieków EKO-BIOch. W przypadku tej pierwszej aglomeracja musi być poniżej 100000 RLM natomiast w przypadku tej drugiej aglomeracja powyżej 100000 RLM. Jaka jest między nimi różnica? Skład oczyszczonego ścieku w oczyszczalni EKO-BIOCH musi zachowywać normy wydzielania fosforu i azotu.

 

Mamy już wybrany zbiornik. Co nam pozostało? Określenie ilości użytkowników w naszym gospodarstwie.

 

Po takim wyborze oczyszczalni pozostaje jedynie dobór sposobu rozprowadzenia. Ten etap pozostawcie państwo już naszym specjalistom. Przyjedziemy na miejsce i ocenimy jaki typ będzie najlepszy.